2017 metais turėjau didelę garbę viena pirmųju išbandyti neseniai išleistą Loaded Boards lentą Icarus, sukėlusią nemažą šurmulį tarp raiderių. Naturalios medienos raštas, agresyvios linijos, unikali 3-D grafika ir neįprastas concave’as – atrodo ko daugiau reikia tobulumui?


Truputis teorijos

Ilgis: 38.4” / 97.5 cm
Plotis: 8.6” / 22 cm
Atstumas tarp ašių (angl. wheelbase): 28.25” / 71.76 cm
Profilis: camberis
Svoris (pačios lentos): 2.9 lbs / 1.3 kg

FUNKCIONALUS DIZAINAS – drop through ašių tvirtinimas stabilumui ir lengvam spirimuisi. Camberis ir kintantis concave’as sukuria gyvą ir tikslingą raidinimą. Lentos išpjovimas leidžia naudoti didelius ratukus. Minimalūs priekinis ir galinis kickai padeda geriau kontroliuoti lentą ir leidžia daryti triukus.

TVIRTA IR LENGVA – snieglentės įkvėpta konstrukcija apjungia vertikaliai laminuota bambuką ir stiklo pluoštą patvariam, lengvam ir gyvybingam raidinimui. Kamštinis apatinis sluoksnis užtikriną vibracijos slopinimą.

YPATINGAS LANKSTUMAS – bambukas ir stiklo pluoštas kartu su camberiu suteikia energingą flexą, puikiai tinkantį stipriam carvingui ir pumpingui. Flex 1 geriausiai tinka sunkesniems raideriams arba agresyvių triukų megėjams, reikalaujantiems daugiau standumo ir stabilumo, tuo tarpu flex 2 tinka lengvesniems raideriams arba ieškantiems jautresnės lentos.


Lentos paskirtis

Icarusas labiausiai tinka pumpinimui bei carvinimui, tačiau tai yra gan universalus longboardas, todėl su juo galima neapsiriboti vienu raidinimo stiliumi.

  • ✔️Transporto priemonė. Ašių tvirtinimas skersai lentą palengvina spirimasį, todėl ne taip greitai pavargsta kojos. Kickai pravers įveikti miesto kliūtis. Pažengusiems raideriams su gera pusiausvyra lentos lankstumas gali padėti spirtis, pridedant papildomos energijos.
  • ✔️Pumpingas ir carvingas. Lentos lankstumas ir camberis suteikia grįžtamosios energijos užtaisą – tai, ko reikia efektingam pumpinimui arba carvinimui nuo kalnelio.
  • ✔️Freeride’as. Dauguma freeride’erių renkasi kietas, standžias lentas, tačiau yra ir grįžtamosios jėgos megėjų. Beje tai gali būti pranašumu įveikiant posūkius.
  • Freestyle’as. Maži Icaruso kickai nedaro jo freestyle’o lenta, bet pažengusiems raideriaims jų pakanka. Be to, lenta yra lengva ir patvari – kickai ir pati lenta turi gerai atlaikyti agresyvius triukus.
  • Dancingas. Ši lenta yra trumpoka ir siauroka pilnaverčiam dancinimui, bet jos malonus minkštumas taip ir prašo kokio cross-stepo becarvinant. Labai užsinorėjus, pagrindus su Icarusu tikrai galima išmokti.


Mano patirtis

Dabar einam link įdomesnių dalykų! Lentą gavau stockine – Paris V2 180mm 50° ašys, Medium Nipples bushingai ir 80mm Kegel 80a ratukai. Flex 2 (35-90+ kg sveriantiems žmonėms). Prie tokios lentos reikia laiko priprasti. Dėka camberio jaučiamas, kaip aš vadinu, batuto efektas, todėl lenta labai smagiai valdosi. Taip pat flexas suteikia surfinimo pojūtį, tad carve’inti yra ypatingai malonu. Gripas ir concave’as tiesiog tobulai prilipina pėdą prie lentos. Dėja stockinis setupas visiškai man netiko. Ratukai pernelyg dideli, bushingai – per kieti. Visada važinėju su labai laisvom ašim ir mažesniais ratukais, tad taip ir nespėjau perprasti didelių ratų. Pumpinti lėtai važiuojant buvo labai sunku, o darant staigesnius posūkius lenta išmesdavo mane į priekį. Pakeitus ašis su ratukais į man įprastus, viskas atsidūrė savo vietoje ir tada iš tikrųjų galėjau pasimėgauti raidinimu su Icarusu. Negaliu nepaminėti asmeniškai man žiauriai gražią lentutės nugarą.. tas kamštis, išlaikytas naturalumas ir dekoratyviniai iškilimai. Tiesiog wow! Įsivaizduok kiek nuotraukų pripyškinau 😀


Verdiktas

[penci_review]


Išvada

Loaded Icarus yra puiki lenta, pateisinanti visus lūkeščius. Kaip ir visų kitų Loaded longboardų, šio kaina yra nemaža, bet verta kiekvieno euro. Jeigu pirkčiau Icarusą, imčiau tik pačią lentą – tokiu būdu gsusidėčiau setupą pagal save ir mokėčiau mažiau.
Icaruso paskirtis akivaizdžiai yra pumpinimas ir carvinimas, tačiau jo tvirta konstrukcija, kompaktiškas dydis, maži kickai ir minkštumas bei concave’as atveria duris į kitus raidinimo stilius.
Po kurio laiko pripratęs prie lentos, tikėtina užsikabinsi ant to, kaip ji padeda atrasti naujas raidinimo galimybes ir užsipumpinsi iki sąmonės netekimo!

Lentą galima išbandyti ir įsigyti Boardhouse parduotuvėje Vilniuje arba internetu boardhouse.lt
Ši apžvalga yra mano asmeninė patirtis ir nuomonė apie lentą, kuri gali skirtis nuo kito žmogaus nuomonės.