Pristatau Tau mano pirmąją meilę ir pirmąją (bei kol kas vienintelę) lentą – Dervish Sama. Su šia lenta raidinu jau 5 metus/sezonus ir tikrai turiu ką apie ją papasakoti.


Truputis teorijos

Ilgis: 42.8” / 109 cm
Plotis: 9” / 22.9 cm
Atstumas tarp ašių (angl. wheelbase): 31.5” / 80.0 cm
Profilis: camberis
Svoris (pačios lentos): 3.0-3.6 lbs / 1.4-1.6 kg

FUNKCIONALUS DIZAINAS – drop through ašių tvirtinimas stabilumui ir lengvam spyrimuisi. Lentos išpjovimas palei ratukus panaikina bet kokias wheelbite’o baimes, todėl galima išimti staigesnius posūkius. Kickai, esantys priekyje ir gale, leidžia dance’inti ir freestyle’inti bei padeda “vairuoti” mieste.

GRĮŽTAMASIS RYŠYS – lentos išlinkimas į viršų (angl. cambered profile) ir minimalus concave’as sukuria jautrią, bet tuo pačiu metu patogią platformą į carve’inimą orientuotam raidinimui.

YPATINGAS LANKSTUMAS – bambukas ir stiklo pluoštas kartu su camberiu suteikia energingą flexą, puikiai tinkantį stipriam carvingui ir pumpingui. Mažiausias flexas geriausiai tinka sunkesniems ir/arba agresyviems raideriams, tuo tarpu didesnis flexas skirtas lengvesniems ar tiesiog norintiems jautresnės lentos.


Lentos paskirtis

Dervishas buvo kuriamas kaip carvinimo bei pumpinimo longboardas, bet galiausiai tapo viena iš universaliausių lentų.

  • ✔️Transporto priemonė. Ašių tvirtinimas skersai lentą palengvina spyrimasį, todėl ne taip greitai pavargsta kojos. Kickai, nors ir maži, pravers įveikti miesto kliūtis. Pažengusiems raideriams su gera pusiausvyra lentos lankstumas gali padėti spirtis, pridedant papildomos energijos.
  • ✔️Pumpingas ir carvingas. Lentos lankstumas ir camberis suteikia grįžtamosios energijos užtaisą – tai, ko reikia efektingam pumpinimui arba carvinimui nuo kalnelio.
  • ✔️Freeride’as. Mano manymu Dervishas tinka lėtesniam freeride’ui. Kickai ir ratukų pasirinkimas leidžia išmokti bent jau pagrindinius slaidus, o drop through ir kietesnis flexas suteikia galimybę nulėkti nuo kalniuko.
  • Freestyle’as. Jeigu nori dirbti pagrinde ties freestyle’u, ši lenta netinkama. Vis dėl to jeigu freestyle’inti užsimanysi papildomai, pvz prie dancingo, dėka esamų kickų pagrindinius triukus išmokti bus nesudėtinga.
  • ✔️Dancingas. Dauguma dancerių pasakys kad tai nedancinimo lenta, o aš sakau – dancinimo! Ilgio pakanka, plotis tikrai geras, o dėka drop through ir minkštumo Dervishas suteikia ypatingą pojūtį darant carve’us dancinimo metu.


Mano patirtis

Senesnis Dervish Sama modelis buvo pirma lenta ant kurios aš atsistojau. Tada dar nieko nežinojau apie lentas, bet man žiauriai patiko ir pradėjau mokytis važiavimo pagrindų. Po kažkiek laiko užsimaniau dancinti ir nemačiau kažkokių minusų lentoj kodėl negalėčiau to daryti. Po metų ar dviejų įsigijau jau savo dabartinę, naujausio Dervish Sama modelio lentą ir tęsiau dancinimo pažinimą. Kai galiausiai nustojau saugoti savo lentą nuo menkiausių įbrėžimų (taip taip, kelis metus specialiai nedariau jokių triukų kur lenta galėtų nukentėti, nes ji tokia graži ir brangi🤦‍♀️🤷‍♀️  ) pradėjau mokytis freestyle’o triukų ir vėl gi nemačiau jokių lentos trūkumų. Ir taip laimingai raidinu jau 5 metus. Tiesa neseniai gavau išbandyti brolių-latvių gamybos tikrą dancinimo lentą – ilgesnę už Dervishą, su top mount ašimis. Manęs užteko lygiai vienam pasivažinėjimui, nes tai ant tiek kitas jausmas ir net kita kai kurių triukų atlikimo technika, kad ne tai kad buvo keista raidinti, sakyčiau buvo labai nemalonu. Tad vis dar lieku prie Dervisho.

Dar vienas didžiausias šio longboardo pliusas – universalumas. Mėgstu padancinti ir patrickinti Vingio parke, tada papumpinti aplink estradą ir galiausiai nulėkti nuo Geležinio vilko kalno link stotelės. Ir visą tai galiu daryti su viena lenta! Neįsivaizduoju kaip reikėtų rinktis kaip šiandien raidinsiu ir neturėti tiek daug galimybių (neturiu mašinos ir krūvos lentų atskiriems raidinimo stiliams). Buvo ir slaidų mokymosi periodas. Lenta atlaikė, o aš ne 😀


Verdiktas

[penci_review]


Išvada

Dėka savo universalumo, Loaded Dervish Sama lenta puikiai tinka naujokams nežinantiems ko tiksliai nori iš raidinimo ir/arba norintiems išbandyti viską. Taip pat lenta yra stabilesnė dėl ašių tvirtinimo skersai lentą, bei reikalauja mažiau pastangų spiriantis.
Tuo tarpu pažengę raideriai gali pamilti Dervishą dėl, kaip aš vadinu, “batuto efekto”, kas iš esmės yra lentos grįžtamasis ryšys. Kai pramoksti technišką važiavimą, pradedi jausti kaip lenta “padeda” tau važiuoti. Taip pat esantys kicktailai turi daug privalumų kuriuos pažengęs raideris tikrai įvertins.
Esu tikra kad visi lietuviai bijo tokių kainų, nes čia TIK longboardas. Šiai temai skirsiu atskirą postą, bet dabar priminsiu kad geri, patvarūs, techniški, ilgai tarnaujantys daiktai kainuoja daugiau nei kinietiški boardai ir tikrai daugiau nei longboardai iš Norfos🙋‍♀️

Lentą galima išbandyti ir įsigyti Boardhouse parduotuvėje Vilniuje arba internetu boardhouse.lt
Ši apžvalga yra mano asmeninė patirtis ir nuomonė apie lentą, kuri gali skirtis nuo kito žmogaus nuomonės.