Longboard Girls Crew (LGC) – tarptautinė lognboarderių bendruomenė, sukurta 2010 metais Madride, kurios pagrindinis tikslas yra pritraukti daugiau merginų ir moterų į longboardų pasaulį bei pakeisti visuomenės ir mūsų pačių požiūrį į sportuojančias moteriškos lyties atstoves.
Kas yra LGC
Nuo pat pradžių, ko gero visose ekstremaliose sporto šakose, moterys buvo nuvertinamos. Jos dažnai paveiksluojamos kaip seksualūs ir netikroviški objektai. Produktai skirti moterims dažniausiai yra rožinės spalvos, dauguma gamintojų reklamai pasirenka modelius, o ne tikras sporto atstoves. Dėja, skleidžiama žinutė gaunasi kad išvaizda yra svarbesnė už aistrą, sunkų darbą ir ambicijas. Aišku reikalai po truputį juda į priekį ir ši tema vis labiau lenda į viešumą, bet keičiasi dalykai labai lėtai. Jei pasikapstyt giliau, problema kyla iš senų visuomenės pažiūrų į moterišką lytį, mat mergaitės nuo mažens rengiamos mergaitiškai, elgiamasi su jomis kaip su trapiomis būtybėmis, kai tuo tarpu berniukai auginami naujiems potyriams, tyrinėjimams, laužimui ir kūrimui, bet neduok dieve berniukas bus jautrus arba emocionalus. Pasikartosiu, čia yra seni požiūriai ir viskas juda į priekį, bet manau daugelis su tuom susidūrėt.
Taigi LGC tiki, kad griaunant tam tikrus stereotipus, yra kuriama stipresnė ir sveikesnė aplinka visai žmonijai.
LGC greitai išpopuliarėjo ir atsiradus paklausai pradėjo daryti vietinių suvažiavimus kurie kelių metų bėgyje pavirto į pasaulinio masto raidinimo renginius, kur merginos iš viso pasaulio susirinkdavo, susivienydavo ir raidindavo visos kartu. Kad padėti lognboardų bendruomenei augti labiau vietiniu lygiu, LGC pradėjo bendradarbiauti su aktyviomis merginomis skirtingose šalyse ir pavadino jas LGC Ambasadorėmis.
Po 8 metų Longboard Girls Crew tapo bene didžiausia bendruomene ekstremaliame sporte bei didžiausia moteriška bendruomene visame pasaulyje. Oficialios komandos yra daugiau nei 60 šalyse, how cool is that?

Ir štai pagaliau Lietuva pereina į aukštesnį lygį ir jungiasi prie LGC! Apie tai svajojau nuo 2016 metų, bet nemaniau kad taip greitai viskas realizuosis! Yra pasirašytas KONTRAKTAS dviem metam, vat ant tiek viskas realu ir rimta.
Kodėl man tai svarbu
Ir visgi norėčiau paaiškinti kodėl tai yra svarbu ir kodėl aš tuom tikiu. Lietuvą laikau atsilikusia, ypač kas liečia žmonių mentalitetą. Visuomenėje vis dar egzistuoja aiškios ribos tarp mergaitiška ir berniukiška, kitaip – kas yra kieta, o kas ne. Spėkite į kokią kategoriją patenka sporto šakos, kuriomis užsiema moteriškos lyties atstovės. Pavyzdžiai iš asmeninės patirties. Tris metus šokau breiką. Tai yra berniukiška veikla ir daug kas stebėjosi ką aš ten veikiu, buvo ir tokių kurie sakė kad panoms breike nevieta, ir buvo smerkiančių ale kokia iš manęs moteris auga. Tuo metu buvau 10-oje klasėje su nuliu pasitikėjimu savimi. Nuliu. Taip pat rengiausi kaip tikras reperis dėl ko irgi susilaukdavau daug komentarų (ačiū mamai kuri visada palaikydavo, nes žinojo kad gyvenime reikia pereiti skirtingas fazes). Dabar man 25 metai, pasitikėjimo savimi ačiū dievui padaugėjo, bet kantrybės ne. Kai kitas raideris paklausia ką veikiu ant lentos ir man atsakius kad dancinu, būna “ai nu jo, tu gi mergaitė“. EXCUSE YOU. Norisi tiesiog pist vieną užvožt. Nesakau kad tokių atvejų būna dažnai, sulaukiu tikrai daug palaikymo ir gerų žodžių, bet visada atsiras tie ypatingi. Labai džiaugiuosi kad turiu Klaudiją, kuri tikėjo manimi nuo pat pradžių ir kiekvieną kartą kai pradėdavau parintis dėl tokių debilų, greitai paaiškindavo kas kaip gyvenime vyksta.
Dabar pagalvok apie mergaites kurios pamatė video youtubėj ir užsidegė pabandyti, o joms sako “tai berniukiška”, “geriau užsiimk kažkuo naudingu”, “ne, gali susižeisti”. Įsivaizduok moteris kurios pamatė video youtubėj ir užsidegė pabandyti, bet “jos per senos”. Arba įsivaizduok kad ta mergaitė pagaliau bando, bet dėl neigiamų komentarų užsiparina ir meta. Arba įsivaizduok kad ta moteris pagaliau bando, bet susilaukia patyčių iš draugų (“hahaha, o tu nepersena tokiam dalykui?”) ir meta. Kodėl mergaitės negali susižeisti? Kodėl mergaitės negali išbandyti to, kas galbūt tėvams atrodo “prisigalvoja čia nesąmonių kažkokių”? Kas apibrėžė tos ar kitos veiklos amžiaus ribas?
Tai prie ko aš čia viską vedu. Merginoms yra svarbus merginų palaikymas. Kai mes matome ką gali viena pana, tada pradedame tikėti kad ir pačios taip galime. Jeigu viena pana nekreipia dėmėsio į negatyvius komentarus, tai gal ir mums neverta? Jeigu vis daugiau panų atsiranda PRO lygoje, gal tai iš tikrųjų nėra berniukiška? LGC bendruomenė nesako merginoms susiburti į uždarą būrelį ir nemėgti vaikinų kompanijos. LGC bendruomenė skatina moteriškos lyties atstoves nebijoti ir išbandyti kažką naujo, parodant kad jos yra ne vienos. Jauti skirtumą? Kaip pasakytų Ras – IŠVIEN!